2021 VELAYET DİLEKÇESİ ÖRNEĞİ

2021 Velayetin Değiştirilmesi Dilekçe Örneği Ankara Boşanma Avukatı Tülin Babaoğlan Sizler İçin 2021 Yılına Ait Velayetin Değiştirilmesi Hususundaki Dilekçe Örneğini Sizlerle Paylaşıyor.

 

2021 VELAYET DİLEKÇESİ ÖRNEĞİ

 

… (YETKİLİ) AİLE MAHKEMESİ HAKİMLİĞİNE

 

 

DAVACI              : İSİM, TC, ADRES

DAVALI              : İSİM, TC, ADRES

KONU                 : Velayeti karşı yana verilen müşterek çocuğumuzun velayetinin değiştirilmesi ve tarafıma verilmesi isteğimdir.

 

AÇIKLAMALAR

 

Bu bölümde evlilik birliğine ilişkin bilgiler verilmeli, Hangi kararla boşanıldığı ve velayetin kimde olduğu anlatılmalıdır.

 

“Karım ile 2012 yılında severek evlendik. Bu evliliğimizden 2 kızımız oldu. Kızlarımız 3 ve 5 yaşındadır. Ancak evliliğimiz eşimle fikren, ruhen ve bedenen yaşadığımız sorunlar neticesinde devam edemeyecek hale gelmiştir. Bu sebeple de 01/01/2019 tarihinde Ankara Adliyesi .. Aile Mahkemesinin .. E. .. K. sayılı ilamı ile boşandık ve çocuklarımızın velayeti davalıya verildi. ”… gibi

 

Sonrasında talepler ve karşı yanın velayet konusundaki eksiklikleri anlatılmalıdır. Örneğin;

 

“Karşı yan velayet hakkını kötüye kullanmaktadır. Kızlarımı bana düşman olarak yetiştirmekte, kızlarımın öz bakımlarını dahi yerine getirmemektedir. Kızlarımızdan ayrı kalmak istemiyorum. Onların bakımlarını yapacak kişi de yine ben olacağım, kızlarımın da menfaatleri gözetilerek velayetin tarafıma verilmesini istiyorum.” gibi.

 

HUKUKİ SEBEPLER     : TMK, TBK vesair

 

HUKUKİ DELİLLER      :

 

Burada tüm delillerinizin bildirilmesi zorunludur. Tanık, banka kayıtları vs gibi.

 

TALEP VE SONUÇ        : Yukarıda anlattığım sebeplerle kızlarımın velayetlerinin tarafıma verilmesine, velayetlerin verilmesi halinde iştirak nafakas, yargılama giderlerinin karşı taraf üzerinde bırakılmasını arz ve talep ederim. 2021 (TARİH)

 

DAVACI İSİM

İMZA

 

2021 Velayetin Değiştirilmesi Dilekçesi Örneğini İndirmek İçin Tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir