Ankara Boşanma Avukatı İletişim
+90 546 646 70 14

Ankara Boşanma Avukatı Ne İş Yapar?

Ankara Boşanma Avukatı Ne İş Yapar?

Ankara boşanma avukatı boşanmaya bağlı olan maddi ve manevi tazminat davaları, soybağı, evlat edinme, malların paylaşımı, nafaka velayet, boşanma, nişanın bozulması gibi birçok konuda destek alabileceğiniz hizmetler sunar. Boşanma avukatları sayesinde hukuki yardım alabilir ve davaların lehinize sonuçlanmasını sağlayabilirsiniz. Yoksulluk ve iştirak nafakası davalarından yabancı mahkeme kararlarının tanınmasına kadar çok geniş kapsamda alacağınız hizmetler ile hizmet çalışma alanlarında maksimum sonuçlar alabilirsiniz. Özellikle metropol şehirlerde boşanma ve aile hukuku konusunda çok geniş bir yelpazede talep bulunmaktadır. Müvekkillerini doğru bir şekilde temsil eden avukatlar, aile mahkemesi kapsamında yer alan davalarda yer alırlar. Yaşanan uyuşmazlıklarda tarafların hukuki boyutunun temsil edilmesine yardımcı olan uzmanlar, aile mahkemesi kapsamında hukuki süreçlerin takibini yaparak müvekkillerini doğru bir şekilde temsil ederler. Çok geniş bir kapsamda sunulan avukatlık hizmetleri kapsamında açılan davalarda travmatik derecede konular yer alabilir. Mal paylaşım yükümlülükleri, nafaka, velayet, maddi ve manevi tazminat ve birçok farklı konuda alabileceğiniz destekler sayesinde maddi ve manevi birçok farklı kazanımlara sahip olabilirsiniz.

Ankara Boşanma Avukatı Tavsiye

Ankara boşanma avukatı tavsiye üzerine talep gören bir müessesedir. Avukatlık, şahıs başarısına bağlı olan bir meslek olduğu için müvekkillerin çoğu referans yolu ile avukat tercihinde bulunur. Güzel dileklerle, sağlam temeller üzerine kurulması için kurduğunuz aile birliğinin ileride olumsuz sonuçlara sahne olması ile birlikte tercih edebileceğiniz avukatlar, şiddetli geçimsizlik ve anlaşmalı boşanma gibi farklı boşanma konularında destek verirler. Her biri kendi alanında uzmanlaşan hukukçular tarafından ele alınan anlaşmalı boşanma ve çekişmeli boşanma davalarının konuları birçok farklı konu olabilir.

Özel boşanma sebepleri arasındaki akıl hastalığı nedeniyle terk, suç işleme, hayata kast, zina, onur kırıcı davranışlar ve çok daha fazla konu üzerinde destek alabilirsiniz. Bu davalar kapsamında babalık davası, soybağının reddi, tedbir nafakası, yoksulluk nafakası, maddi ve manevi tazminat, mal paylaşımı, ziynet eşyalarının paylaşımı gibi çeşitli alanlarda hakkınızı arayabilirsiniz. Evlilik birliğinin temelden sarsılması ile boşanma kararı veren çiftlerin çekişmeli ve anlaşmalı boşanma süreçlerinde yanında olan uzmanlar, mal varlığı ile ilgili olan sorunlarda, tarafların müşterek çocuklarının geleceği ile ilgili konularda boşanma şartlarında ve aile hukukunu ilgilendiren diğer tüm alanlarda destek alabilir.

Ankara Boşanma Avukatı Bayan

Ankara boşanma avukatı bayan veya bay olabilir. Bu noktada önemli olan, avukatın tecrübesidir. Aile hukuku kapsamına giren birçok farklı konu vardır. Profesyonel aile hukuku avukatlarından evlenme, boşanma, evlat edinme, mal rejimi, soybağı, kayyım gibi konularda hukuksal destek alabilirsiniz. Çiftlerin evlenmek istediklerini beyan etmeleri durumundan itibaren aile hukuku kapsamında hak ve sorumlulukları bulunur. Nişan töreni yapılma şartı bulunmadan kendi aralarında nişanlanan çiftler de dahil olmak üzere nişanlı olan tüm çiftler hukuksal taleplerde bulunabilir. Aile hukuku kapsamında tercih edebileceğiniz bir diğer dava konusu ise evlenmenin sonucu olarak karşınıza çıkar. Resmi makamlar nezdinde evlilik birliğinin sağlanması ile eşzamanlı olarak düzenlenen evlilik sözleşmeleri, aile hukuku ve boşanma avukatı hizmetleri kapsamına girer. Evlilik birliğinin temelden sarsılmasının ardından çiftlerin anlaşmalı veya çekişmeli olarak boşanma taleplerinde ise hukuki destek alabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra boşanma süreci veya ölüm gibi sebeplerden dolayı mal rejiminin paylaşılması konusunda hukuki destek almanız, sonucun lehinize olmasına yardımcı olur.

 

Hukukta bulunan aile konutu terimi, eşlerin kiraya verdikleri ya da yatırım amaçlı olarak aldıkları gayrimenkulleri kapsamaz. İkamet tahsisi için tercih edilen tek bir taşınmaz için geçerli olan aile konutu kavramı ile mahkemede hakkınızı savunabilir ve lehinize bir karar çıkmasını sağlayabilirsiniz. Aile hukuku hizmetleri kapsamında evlat edinme davalarına da müdahil olabilirsiniz. Kanunen sizin olmayan bir çocuğu nüfusa geçirmek için gerekli şartları taşımanız durumundan evlat edinme davası açmanız mümkündür. Aralarında husumet bulunan kişiler dava sürecinde kayyım atanmasını talep edebilir. Örneğin; babalık davası açacağınız durumlarda çocuğun reşit olmaması gibi durumlarda çocuğun bir kayyım tarafından temsil edilmesi mümkündür. Tüm bunların yanı sıra soyisim değiştirme babalık tespiti velayet gibi çok çeşitli dava konularında da boşanma avukatlarından destek alabilirsiniz. Aile hukukunu ilgilendiren tüm alanlarda yanınızda olan avukatlar aracılığı ile tedbir nafakası ve yardım nafakası da alabilirsiniz. Boşanma sonrasında çocuğunuz varsa çocuk için veya kendiniz için tedbir nafakası aldırabilirsiniz. Yardım nafakası ise reşit olmamış çocuklar için ödenen nafakadır. Bu nafakayı anne ya da baba alabilir. Bu nafakada yoksul ve muhtaç durumdaki kişi kim ise nafaka ona ödenir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bizi Arayın
Yol Tarifi