Ankara Boşanma Avukatı | Boşanma Avukatları Ankara

Ankara Boşanma Avukatı Tülin Babaoğlan Yılmaz

Ankara boşanma avukatı tülün babaoğlan makalelerini okuyarak online chat bölümünden destek alabilirsiniz.

Ankara boşanma avukatları arasında yer alan Boşanma avukatı Tülin Babaoğlan’ın boşanma davaları ile ilgili bilgi sayfasında bulunmaktasınız. Evliliğini sürdüremediğini düşünen çiftler ayrılma kararını aldıktan sonra en çok merak edilenlerden birisi dava aşamalarının neler olacağı, boşanma davasının nasıl ve hangi mahkemede açılacağı, dilekçesinde nelerin bulunması gerektiği, boşanma ile nelerin talep edilebileceği gibi uzmanlık gerektiren sorulardır.

Dava nasıl açılır, hangi mahkemede açılır, dilekçede neler bulunur , karşı taraftan neler talep edilir bu hususlar ve daha fazlasına yazımızın ilerleyen safhalarında değinecek olmakla birlikte, Boşanma Avukatı  içerisinde yer alarak öncelikle boşanma davaları ile ilgili genel bilgi vermemiz gerekir.

Boşanma Davaları Hakkında Genel Bilgiler

Evliliğini yürütemediğini düşünen çiftler yahut çiftlerden birisi her zaman boşanma davası açabilir. Ancak boşanma davası açılırken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Öncelikle güçlü bir dilekçe ile mahkemeye başvuru yapmak gerekir ki “kusur” ispatı açısından bu çok önemlidir. Kanunlarımızda kendi kusuruna dayanarak boşanmanın istenemeyeceği açık bir şekilde ifade edilmiştir.

Yargıtay ise bu durumu gerek kararları gerekse içtihatı birleştirme kararlarıyla açık bir şekilde ortaya koymuştur. Bu sebeple öncelikle yapılması gereken boşanma dilekçesini oluştururken Türk Medeni Kanunumuzda sayılan boşanma sebeplerinden birine dayanmak ve bunu dilekçemizde gerekçelendirmektir. Ankara Boşanma Avukatlarından Tülin Babaoğlan Yılmaz siz değerli müşterileri için bu tarz konularda danışmanlık vermektedir.

Ankara Boşanma Avukatı İletişim

Ankara Boşanma Avukatı İletişim

Ankara Boşanma Avukatı

Boşanma Avukatı

Ankara’da Boşanma Avukatı danışmanlık hakkında bilgi almak için iletişim formundan bizlere aklınıza takılan soruları sorabilir, iletişim numaralarımızdan arayabilir veya bilgi@tulinbabaoglan.av.tr mail adresimizden bize mail gönderebilirsiniz.

Adres : Yeşilova Mah. 4023. Cadde Ser Tower Busidence (kat 8) No: 1/96 Etimesgut / Ankara

Telefon : 0546 646 7014

Ankara Boşanma Avukatı Hakkında

Boşanma hukuku, günümüzde boşanma davalarının eskiye nazaran artması ile Aile Hukuku gündeminde daha fazla yer edinmeye başlamıştır. Evli çiftlerden birinin veya her ikisinin bir sebepten dolayı evliliği yürütemeyeceğine karar vermesi ve evliliğini sonlandırmak istemesi boşanma davası gerekirse velayet davası , nafaka davası , tazminat davası gibi alt konuların açılmasına sebebiyet vermekte ve bu konularda uzman boşanma avukatları ihtiyacı da günden güne artmaktadır.

Ülkemizin nüfus olarak en kalabalık illerinden olan Ankara boşanma davaları sayısı açısından en önde gelen illerden olmakta, bu sayının çokluğu da boşanma avukatları araştırmalarının artmasına yol açmaktadır. Diğer yandan ankara boşanma avukatı tavsiye yazıları okumak isterseniz blog sayfamızdan okuyabilirsiniz.

Boşanma Avukatı Tutmak Şart Mı

İnternet kullanımının günümüzde çok artması , internet sitesi üzerinden site sahiplerinin para kazanıyor olması ve boşanma davalarının da çok araştırılması, bilgisi olan veya olmayan birçok site sahibinin bu konularda doğru veya yanlış, tam veya eksik binlerce içerik üretmesine neden olmuştur. Avukat Tülin Babaoğlan Yılmaz web sitesinde blog bölümünde sizlere kaynağından doğru bilgiler sunmaktayız, blog sayfamızı ziyaret ederek daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

İnternet üzerinde bu kadar çok bilgi kirliliğinin olması ve insanların bir şekilde bu bilgilere ulaşıp okuyor olmaları, bunun yanı sıra daha öncesinde bireylerin kendilerinin veya tanıdıklarının boşanma davalarına dahil olmaları nedeniyle kulaktan kulağa yayılan bir bilgi kirliliğinin de olması, boşanma davası açacak kişilerin profesyonel bir boşanma avukatları refakatinde çalışmasını bir nevi zorunlu hale getirmiştir.

Çünkü yanlış ve eksik bilgilendirmeler boşanma davası açacak kişi veya kişilerin yanlış hareketler sonucu gereksiz hak mahrumiyetlerine neden olmaktadır.

Boşanma Davası Nasıl ve Nerede Açılır ?

Boşanma davası nerede açılır konusu çok merak edilen konulardandır. Boşanma davası tarafların 6 aydan beri birlikte yaşadıkları yahut taraflardan birinin ikametgahı olan Aile Mahkemesinde dava açılabilmektedir.

Aile Mahkemelerinin bulunmadığı yerlerde dava Asliye Hukuk Mahkemelerinde açılır. Boşanma davası nasıl açılır sorusuna ise taraflar usulüne uygun şekilde düzenlenmiş 3 nüsha dilekçeleri ile adliyeye başvurarak davalarını açabilir olarak yanıt verebiliriz.

Boşanma Avukatı Tülin Babaoğlan sizlere boşanma davalarınızda sizlere profesyonel destek sunmaktadır.

En İyi Boşanma Avukatı Kavramı Ne İfade Ediyor ?

En İyi Boşanma Avukatı Kavramı Ne İfade Ediyor ?

Zira bir avukatın, avukatlık ruhsatnamesini aldıktan sonra her davaya bakmakla yetkili olduğu, boşanma avukatı, en iyi boşanma avukatı ankara gibi alanların olmadığı, bu kelimelerin sadece belirttiğimiz sebeplerle kullanıldığı bilinen bir gerçektir.

Boşanma Masrafları 2019

Boşanma davası maliyeti veya boşanma davası fiyatları Bu soru çok sık karşılaştığımız bir soru olup, davanın türüne ve talep edilenlerin miktarına göre değişmektedir. Bazı dava türleri miktarı ne olursa olsun aynı maktu arca tabi iken bazı dava türleri talep edilen miktara göre oranlanarak nisbi harca tabi tutulur.

Ankarada boşanma avukatı olan Tülin Yılmaz’ın boşanma ücretleri ilgili daha kapsamlı yazısına buradan ulaşabilirsiniz : https://tulinbabaoglan.av.tr/bosanma-davasi-ucreti-masraflari-ve-fiyatlari/

Boşanma Davalarında Mal Paylaşımı 

Boşanma Sebepleri Nelerdir ?

İletişim

Ankara Avukat Tülin Babaoğlan Etimesgut Yeşilova Mahallesi Ser Tower Busidence’daki ofisinde sizleri Boşanma davaları ile ilgili konularda Ankara boşanma avukatı arayışlarınızda bilgi almanız için beklemekedir.

Adres: Yeşilova Mah. 4023. Cadde

Ser Tower Busidence (kat 12) No: 1/135

Etimesgut / Ankara

Telefon : 0546 646 7014

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için iletişim formundan bizlere aklınıza takılan soruları sorabilir, iletişim numaralarımızdan arayabilir veya bilgi@tulinbabaoglan.av.tr mail adresimizden bize mail gönderebilirsiniz. Ayrıca ankara boşanma avukatı tavsiye yazılarımız için blog bölümümüze bakabilirsiniz.

Sosyal Medya

Avukat Tülin Babaoğlan Yılmaz

Adres: Yeşilova Mah. 4023. Cadde Ser Tower Busidence (kat 12) No: 1/135 Etimesgut / Ankara
Telefon : 0546 646 7014
Mail: bilgi@tulinbabaoglan.av.tr

Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne derece ile giren, avukatlık stajını Ankara’nın önde gelen avukatlık bürolarında yapan Av. Tülin Yılmaz, 2012 yılından bu yana avukatlık yapmaktadır. Boşanma, velayet, nafaka gibi davaları kapsayan aile hukuku, ceza hukuku, icra ve iflas hukuku, borçlar hukuku, iş hukuku, tüketici hukuku ve medeni hukuktan kaynaklı her türlü işlemleri yürüten ofisimizde hukukun birçok alanında hizmet verilmektedir.
Avukat Tülin Babaoğlan Yılmaz
Sosyal Medya

Latest posts by Avukat Tülin Babaoğlan Yılmaz (see all)