Ankara’da Uyuşturucu Davaları

Uyuşturucu madde kullanan satın alan ve bunu kabul eden bir kişi yeni uyuşturucu yasaları ile birlikte 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası almaktadır. Uyuşturucu satmak veya uyuşturucu bulundurmak sebeplerinden dolayı başınız yasalar ile sıkıntıya girebilir. Ve bu Nedenle uyuşturucu Davalarına ihtiyacınız olabilir.

Bu durumda doğal olarak yapmanız gereken ilk şey uyuşturucu davaları araştırması yapmak olacaktır.
2019 Uyuşturucu cezalarının yeni yasası ile birlikte kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın alan, kabul eden veya bulunduran ya da uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanan kişi, iki yıldan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

Bu suçtan dolayı başlatılan soruşturmada şüpheli hakkında Ceza Muhakemesi Kanununun 171 inci maddesindeki şartlar aranmaksızın, beş yıl süreyle kamu davasının açılmasının ertelenmesine karar verilir.

Erteleme süresi zarfında şüpheli hakkında asgari bir yıl süreyle denetimli serbestlik tedbiri uygulanır. Bu süre Cumhuriyet savcısının kararı ile üçer aylık sürelerle en fazla bir yıl daha uzatılabilir.

Hakkında denetimli serbestlik tedbiri verilen kişi, gerek görülmesi hâlinde denetimli serbestlik süresi içinde tedaviye tabi tutulabilir.

Neden Ankara’da Uyuşturucu Davalarıa İhtiyacın Var?

Günümüzde birçok insan kendisini savunamadığından ve doğru ifade edemediğinden bu konuda mağdur olmaktadır. Hatta bazen sadece uyuşturucu kullanan bir kişinin ticaretten yargılandığı olup 10-15 yıl ceza aldığı görülmektedir.

Bu sebeple şüphelilerin böyle bir yakalanmanın varlığı halinde hiç zaman kaybetmeden alanında uzman ceza davalarıyla yani uyuşturucu Davaları ile , diğer bir deyiş ile uyuşturucu davaları ile çalışması şarttır.

Ankara civarında yaşıyorsanız ve uyuşturucu Davaları arayışındaysanız, Ankara uyuşturucu davaları listesinde yer alan Tülin Babaoğlan Yılmaz ile iletişime geçebilirsiniz.

Ankara’da Uyuşturucu davaları

Uyuşturucu, Kırşehir, Yozgat, Çorum , Kırıkkale gibi yakın illerimizde olduğu gibi Ankara’da da insanlarımıza yasal yollardan sorunlar çıkarıyor. Uyuşturucu ile alakalı kullanma , bulundurma veya uyuşturucu ticareti yapan kişiler bir şekilde bu suçlardan dolayı yakalanabiliyor.

Yakalandıkları zaman Ankaradaki uyuşturucu davaları yani uyuşturucu davaları arayışına girmektedirler.

Çünkü uyuşturucu suçları basit suçlar değildir, uzman bir uyuşturucu Davaları ile birlikte çalışmalıdır. Uyuşturucu davaları Ankara içerisinde çok sayıda bulunmakla beraber, uyuşturucu Davaları sayısı bakımından diğer illere göre daha avantajlı bir şehrimizdir.

Uyuşturucu Davaları ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular

Ankara’daki uyuşturucu davaları arayışında olan sizler tarafından birçok konuda bize sorular yöneltilmektedir. Bunlardan en sık gelen sorular ve kısaca cevapları aşağıdaki gibidir. Daha detaylı bilgi için lütfen bizi arayınız.

Uyuşturucu Cezasının Para Cezasına Çevrilmesi

Uyuşturucu madde ticareti suçunun yaptırımı, 20 yıldan 30 yıla kadar hapis ve yirmi bin güne kadar adli para cezasıdır. Bu sebeple uyuşturucu madde ticareti suçunda verilen hapis cezasının para cezasına çevrilmesi mümkün değildir. Anlatıldığı üzere yargılama sonunda uyuşturucu madde ticareti yaptığı kabul edilen sanığa hem hapis cezası hem de para cezası verilecektir. Konu hakkında geniş bilgi : https://tulinbabaoglan.av.tr/uyusturucu-cezasinin-para-cezasina-cevrilmesi”

Uyuşturucu Kullanmanın Cezası Nedir?

Kullanmak için uyuşturucu ve uyarıcı madde satın almak, kabul etmek ve bulundurmak, uyuşturucu kullanmak suçunun zamanaşımı süresi sekiz yıldır. Konu hakkında geniş bilgi : https://tulinbabaoglan.av.tr/uyusturucu-kullanmanin-cezasi/”]

İletişim

Adres: Maidan İş ve Yaşam Merkezi C-112, Eskişehir Yolu Bilkent Kavşağı No : 4Çankaya / Ankara, 06800

Telefon : 0546 646 7014

Mail : bilgi@tulinbabaoglan.av.tr