Ankara Uyuşturucu Avukatı

Ankara uyuşturucu avukatı | Uyuşturucu davalarına bakan avukatlar ankara

Ankara uyuşturucu avukatı | Uyuşturucu davalarına bakan avukatlar ankara

Uyuşturucu madde kullanan satın alan ve bunu kabul eden bir kişi yeni uyuşturucu yasaları ile birlikte 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası almaktadır. Uyuşturucu satmak veya uyuşturucu bulundurmak sebeplerinden dolayı başınız yasalar ile sıkıntıya girebilir. Ve bu Nedenle uyuşturucu avukatı ihtiyacınız olabilir.
Bu durumda doğal olarak yapmanız gereken ilk şey uyuşturucu davalarına bakan avukatlar araştırması yapmak olacaktır.

2019 Uyuşturucu cezalarının yeni yasası ile birlikte kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın alan, kabul eden veya bulunduran ya da uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanan kişi, iki yıldan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

Bu suçtan dolayı başlatılan soruşturmada şüpheli hakkında Ceza Muhakemesi Kanununun 171 inci maddesindeki şartlar aranmaksızın, beş yıl süreyle kamu davasının açılmasının ertelenmesine karar verilir.

Erteleme süresi zarfında şüpheli hakkında asgari bir yıl süreyle denetimli serbestlik tedbiri uygulanır. Bu süre Cumhuriyet savcısının kararı ile üçer aylık sürelerle en fazla bir yıl daha uzatılabilir.

Hakkında denetimli serbestlik tedbiri verilen kişi, gerek görülmesi hâlinde denetimli serbestlik süresi içinde tedaviye tabi tutulabilir.

Neden Ankara Uyuşturucu Avukatı İhtiyacı Var

Günümüzde birçok insan kendisini savunamadığından ve doğru ifade edemediğinden bu konuda mağdur olmaktadır. Hatta bazen sadece uyuşturucu kullanan bir kişinin ticaretten yargılandığı olup 10-15 yıl ceza aldığı görülmektedir.
Bu sebeple şüphelilerin böyle bir yakalanmanın varlığı halinde hiç zaman kaybetmeden alanında uzman ceza avukatıyla yani uyuşturucu avukatı ile , diğer bir deyiş ile uyuşturucu davalarına bakan avukatlar ile çalışması şarttır.

Ankara civarında yaşıyorsanız ve uyuşturucu avukatı arayışındaysanız, Ankara uyuşturucu avukatları listesinde yer alan Tülin Babaoğlan Yılmaz ile iletişime geçebilirsiniz.

Ankara Uyuşturucu Davalarına Bakan Avukatlar

Uyuşturucu, Kırşehir, Yozgat, Çorum , Kırıkkale gibi yakın illerimizde olduğu gibi Ankara’da da insanlarımıza yasal yollardan sorunlar çıkarıyor. Uyuşturucu ile alakalı kullanma , bulundurma veya uyuşturucu ticareti yapan kişiler bir şekilde bu suçlardan dolayı yakalanabiliyor.

Yakalandıkları zaman ankara uyuşturucu avukatı yani uyuşturucu davalarına bakan avukatlar arayışına girmektedirler.

Çünkü uyuşturucu suçları basit suçlar değildir, uzman bir uyuşturucu avukatı ile birlikte çalışmalıdır. Uyuşturucu davalarına bakan avukatlar ankara içerisinde çok sayıda bulunmakla beraber, uyuşturucu avukatı sayısı bakımından diğer illere göre daha avantajlı bir şehrimizdir.

Ankara Uyuşturucu Avukatı İletişim

Adres: Yeşilova Mah. 4023. Cadde Ser Tower Busidence (kat 12) No: 1/135 Etimesgut / Ankara

Telefon : 0546 646 7014

Mail : bilgi@tulinbabaoglan.av.tr

Uyuşturucu Davaları ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular

Ankara uyuşturucu avukatı arayışında olan sizler tarafından birçok konuda bize sorular yöneltilmektedir. Bunlardan en sık gelen sorular ve kısaca cevapları aşağıdaki gibidir. Daha detaylı bilgi için lütfen bizi arayınız.

 

Uyuşturucu Cezasının Para Cezasına Çevrilmesi

Uyuşturucu madde ticareti suçunun yaptırımı, 20 yıldan 30 yıla kadar hapis ve yirmi bin güne kadar adli para cezasıdır. Bu sebeple uyuşturucu madde ticareti suçunda verilen hapis cezasının para cezasına çevrilmesi mümkün değildir.

Anlatıldığı üzere yargılama sonunda uyuşturucu madde ticareti yaptığı kabul edilen sanığa hem hapis cezası hem de para cezası verilecektir. Konu hakkında geniş bilgi : https://tulinbabaoglan.av.tr/uyusturucu-cezasinin-para-cezasina-cevrilmesi/

Uyuşturucu Kullanmanın Cezası Nedir

Kullanmak için uyuşturucu ve uyarıcı madde satın almak, kabul etmek ve bulundurmak, uyuşturucu kullanmak suçunun zamanaşımı süresi sekiz yıldır.  Konu hakkında geniş bilgi : https://tulinbabaoglan.av.tr/uyusturucu-kullanmanin-cezasi/

Uyuşturucu Cezaları ve Etkin Pişmanlık

192/4. Maddede düzenlenen etkin pişmanlık hali ise kişinin tedavisini öngören cezalandırılmasını ortada kaldıran bir haldir. Bu maddeden yararlanmak için fail kullanmak için uyuşturucu madde satın alma, kabul etme, bulundurma suçunu işlemiş olmalıdır.

Bizzat resmi makamlara başvurusu olmalı, fail uyuşturucu madde kullanmış olmalıdır. Başvuru fail hakkında soruşturma başlatılmadan önce yapılmış, fail de tedaviyi istiyor olmalıdır. Bu koşulların sağlanması halinde fail cezalandırılmayacaktır.

Konu hakkında geniş bilgi :  https://tulinbabaoglan.av.tr/uyusturucu-cezalari-ve-etkin-pismanlik/

Uyuşturucu Davaları ile İlgili Diğer  Önemli Sayfalarımız

 

Sosyal Medya

Avukat Tülin Babaoğlan Yılmaz

Adres: Yeşilova Mah. 4023. Cadde Ser Tower Busidence (kat 12) No: 1/135 Etimesgut / Ankara
Telefon : 0546 646 7014
Mail: bilgi@tulinbabaoglan.av.tr

Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne derece ile giren, avukatlık stajını Ankara’nın önde gelen avukatlık bürolarında yapan Av. Tülin Yılmaz, 2012 yılından bu yana avukatlık yapmaktadır. Boşanma, velayet, nafaka gibi davaları kapsayan aile hukuku, ceza hukuku, icra ve iflas hukuku, borçlar hukuku, iş hukuku, tüketici hukuku ve medeni hukuktan kaynaklı her türlü işlemleri yürüten ofisimizde hukukun birçok alanında hizmet verilmektedir.
Avukat Tülin Babaoğlan Yılmaz
Sosyal Medya

Latest posts by Avukat Tülin Babaoğlan Yılmaz (see all)