Anlaşmalı boşanma dilekçe örneği , Anlaşmalı boşanma dilekçe örneği pdf , Anlaşmalı boşanma dilekçe örneği doc , Anlaşmalı boşanma dilekçesi word

Anlaşmalı boşanma nedir ve anlaşmalı boşanma nasıl açılır daha önceki yazılarımızda anlatmıştık.  Bu yazımızın konusu Anlaşmalı Boşanma Dilekçe Örneği hakkında olacak. Daha önceki yazılarımızda Anlaşmalı Boşanma Dilekçesi ile ilgili geçen paragraf :

Anlaşmalı boşanma dava şartlarını taşıyan taraflar boşanmanın asli ve feri olmak üzere tüm hususlarıyla ilgili bir protokol düzenlemek zorundalar. Protokolde boşanmavelayet, velayet kendisinde olmayan tarafın çocukla kişisel ilişkisi, nafaka, maddi ve manevi tazminat, mal rejimine ilişkin alacaklar ayrıntılı bir şekilde düzenlenmelidir. Anılan protokol, mutlaka hukuki bilgisi yeterli bir avukat tarafından hazırlanmalı yahut avukata incelettirilmelidir. Zira protokolde mevcut eksiklikler ve yanlışlar kişilerin sonradan yeni davalara maruz kalmasına neden olabilecektir.

Bir nüshası kendisinde, bir nüshası mahkemede bir nüshası ise davalıda kalmak üzere üç nüsha olarak düzenlenen protokol, hazırlanan anlaşmalı boşanma dava dilekçesi ile birlikte mahkemeye sunulmalıdır.

Anlaşmalı boşanma dilekçe örneği 2019 İndirme Bağlantıları :

Anlaşmalı boşanma dilekçe örneği word :  TIKLA İNDİR
Anlaşmalı boşanma dilekçe örneği pdf : TIKLA İNDİR
Anlaşmalı boşanma dilekçe örneği doc : TIKLA İNDİR

(YETKİLİ MAHKEME)… AİLE MAHKEMESİ

SAYIN HAKİMLİĞİNE

DAVACI :Ad, Soyad, TC Kimlik numarası, Adres

VEKİL : Varsa vekil bilgileri

DAVALI : Ad, Soyad, TC Kimlik numarası, Adres

KONU : Anlaşmalı boşanma dava dilekçemiz ile karşılıklı imza altına alınan protokolün sayın mahkemeye sunulmasıdır.

AÇIKLAMALAR :

Olaya, protokole ve dava şartlarına ilişkin gerekli açıklama yapılmalıdır.

Örneğin;

Davalı tarafla… tarihinde evlendik. Anılan evlilikten … kimlik numaralı … müşterek çocuğumuz bulunmaktadır. Müşterek çocuklarımızı velayeti, nafakası ve kişisel ilişki tesisi hususunda anlaşmaya varılmış olup bu hususlar ekte sunulan protokolde detaylı bir şekilde düzenlenmiştir.

Karşı taraf ile maddi hususlarda anlaşma sağlanmış olup ekte sunulan protokol de detaylı bir şekilde düzenlenmiştir.

Davalı tarafla evlilik birliğimiz her iki taraf açısından da sürdürülemeyecek şekilde çekilmez hale geldiğinden sunulan protokol gereğince boşanmamıza karar verilmesi gerekmektedir.

HUKUKİ DELİLER : Her türlü yasal delail

HUKUKİ SEBEPLER : TMK vesair sebepler

TALEP VE SONUÇ : Yukarıda detaylarıyla anlatılan sebeplerle ekte sunulan boşanma gereğince anlaşmalı boşanma davamızı kabulü ile boşanmamıza karar verilmesini saygılarımızla arz ve talep ederiz. (Tarih)

Davacı İsim , imza

Boşanma Davaları İle İlgili Diğer Makalelerimiz :

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir