Anlaşmalı Boşanma Protokolü 2020

Tüm Konularda Aynı Fikirdeyseniz: Anlaşmalı Boşanma

Anlaşmalı boşanmalar, evlilik akdini sona erdirmek isteyen tarafların tam manasıyla aynı fikirde olduklarını anlaşmalı boşanma protokolü 2020 ile belirtmelerinin ardından gerçekleşmektedir. Protokolün iki tarafça onaylanması ile çeşitli konu başlıkları içerisinde yer alan başlıklarda mutabakat sağlanmaktadır. Taraflardan biri dahi çeşitli sebeplerle protokole muhalefet ederse anlaşmalı boşanma, yerini çekişmeli boşanmaya bırakmaktadır. Aldatma ve darp gibi olaylar sonucunda anlaşmalı boşanmalar yerini çekişmeli boşanmaya bırakabilmektedir. Benzer şekilde süreç içerisinde taraflardan biri çeşitli sebeplerle boşanmayı çekişmeli hale getirebilmektedir. Bu gibi durumların meydana gelmemesi için çalıştığınız avukatın tecrübesi büyük önem taşımaktadır.

Taraflar Arasında Güvence: Boşanma Protokolü

 

Anlaşmalı Boşanma Protokolü 2020

Anlaşmalı boşanma protokolü 2020 13 maddeden oluşmaktadır. Bu maddeler içerisinde tarafların net bir şekilde tanımlanması, konu, varsa tazminat talebi, varsa sahip olunan çocukların velayeti, nafaka ödemesi, mal paylaşımı, ziynet eşyalarının paylaşımı, aile konutunun akıbeti, tarafların birlikte sahip oldukları borçlar, soyadı kullanımı gibi maddeler yer almaktadır. Bu şekilde tarafların evlilik akdinin bitmesinin ardından hayatlarını ne şekilde sürdüreceklerinin ana hatları anlaşmalı boşanma protokolü 2020 ile belirlenebilmektedir. Her iki taraf avukatının bilgisi dâhilinde tarafların kabulü ile gerçekleşen protokol mahkeme heyetine sunulur. Mahkeme, tarafların boşanması için yeterli sebep görmesi halinde tarafları boşar ve protokol yürürlüğe bu sayede girmiş olur. Mahkeme sürecinde yaşanabilen gelişmeler, protokolün süreç içerisinde reddedilmesi ile sonuçlanabilmektedir. Tek bir maddede anlaşmazlık dahi olsa protokol bozulur ve dava çekişmeli hale gelebilmektedir.

Anlaşmalı Boşanma Protokolü 2020

Sürece girmeden önce avukatınız aracılığı ile anlaşmalı boşanma protokolü 2020 hakkında bilgi edinmek büyük bir önem taşımakta. Paylaşım hakkaniyetli, geleceği öngörür nitelikte olması adına protokolün avukatlar tarafından titizlikle düzenlenmesi gerekmektedir. Avukatların protokoldeki paylaşım sırasında yaşayacakları sorunlar, ileride taraflar arasında kapatılamaz yaraların açılmasına sebep olabilmektedir. Özellikle çocukların velayeti, nafaka, mal paylaşımı gibi hususlarda sıkça yaşanan anlaşmazlıkların çekişmeli boşanmaya dönüştüğü bilinmektedir. Bu yüzden alanında uzman avukatlarla görüşerek bilgi almanız olası haksızlıkların giderilmesi adına yerinde ve faydalı olacaktır. Tülin Babaoğlan avukatlık bürosu, anlaşmalı boşanma protokolü konusunda size hizmet vermektedir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir