Yeni bir düzenleme olan arabuluculuk özellikle de işçi işveren davalarında büyük oranda bir maliyetten ve de zamandan tasarruf elde etmeyi sağlamaktadır. Yargı artık tazminatın söz konusu olduğu davaların arabulucuya başvurulmadan mahkeme önüne getirilmesi halinde red olunacağını bildirmiştir. Bu sebeple de bu tarz uyuşmazlıklarda her iki tarafta kazandığı için, arabulucu avukat her zaman kazanır. Bu düzenleme kapsamında avukat ile görüşmedeki ilk 2 saat bakanlık tarafından karşılanacak. Arabulucu ile daha sonradan ücret planlaması yapılmamış ise de Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu ve yönetmeliği, süreç içerisinde sizlere yönlendirici olacaktır.

Arabuluculuk Fiyatları Ne Kadardır?

Arabuluculuk Avukatına Başvurmanın Maliyeti Nedir?
Arabuluculuk Avukatına Başvurmanın Maliyeti Nedir?

Söz konusu iş iade ve de tazminat konusundaki anlaşmazlık davaları olduğunda arabulucuya başvurma zorunluluğu bulunmaktadır. Bu sebeple de mahkeme önüne gelen ve de bu konularda olan bir dava arabulucu üzerinden geçmez, anlaşma yoluna gidilmez ise dava mahkeme tarafından görülmez. Bu şekilde yaygın hale gelen uyuşmazlıklar hızlı ve masrafsız bir şekilde çözümlenmektedir. Söz konusu arabulucu avukatın alması gereken miktar söz konusu tarafın alacak miktarının eşit olarak paylaştırılması ile ortaya çıkar. Ortada kazanılacak olan bir miktar para üzerinden paylaşım yapılması söz konusudur. Bu söz konusu miktar da özellikle de iki arabulucu var ise veya daha fazla var ise artmaktadır. Normal avukat ücretine göre daha tasarruflu bir yöntem olarak değerlendirilebilir.

Arabuluculuk Avukatı Ankara İletişim

Arabuluculuk son 7 senedir özellikle de iş hukukunda kaynaklanan davalarda görülmeye başlandıkça arabuluculuk büroları sayısı artmaya başladı. Bu sebeple de büro sayısı ile alakalı gözle görülür bir şekilde artış yaşanmaktadır. Ankara söz konusu olduğunda ise dilediğiniz kadar fazla alternatif karşınıza çıkmaktadır. Uyuşmazlık ve de özellikle de çözüme kavuşmasını istediğiniz şey arabuluculuk kanununa göre de arabuluculuk hizmeti gerektiren konular ise bu bürolara başvurabilirsiniz, etkin bir şekilde karşı taraf ile çözüm yoluna girebilirsiniz.  Diğer taraf ile sulh yoluna girmek ve de bu desteği arabuluculuk sistemi ile yapmak istiyorsanız bürolar ile iletişim kurabilir, ve süreci en etkili ve doğru şekilde başlatabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir