Arabuluculuk Bürosu

Arabuluculuk Bürosu

Artık arabuluculuk hizmetleri sayesinde uyuşmazlıkların mahkemeye gitmeden çözülebildiğini biliyor muydunuz? Evet, arabuluculuk bürosu hizmetleri alarak bazı özel hukuk anlaşmazlıklarını mahkemeye gitmeden çözebilir ve masraflı olduğu kadar uzun bir mahkeme sürecini yaşamadan sonuca ulaşabilirsiniz. Taraflar arasında bir anlaşma sağlanması durumunda bağlayıcılığı bulunan bir belge imzalayarak böylesine uzun ve yorucu bir süreci yaşamanıza gerek kalmıyor.

Üstelik sistemi bazı uyuşmazlıklarda kullanmak zorunludur ve arabuluculuktan bir sonuç çıkmaması durumunda ancak mahkemeye başvurulabiliyor. Peki, sistem nasıl işliyor. İsterseniz bu noktadan itibaren arabuluculu kimdir ve nasıl bir hizmet üretiyor tarzındaki soruların yanıtlarını vermeye çalışalım. Öncelikle eğer bir arabuluculuk hizmeti arayışı içerisindeyseniz web sayfamızın sizlere hukuki destek sağlayabileceğini belirtmekte yarar görüyoruz. Çünkü bu hizmeti alabilmeniz için mesleğinde 5 yıllık tecrübeye sahip bir avukatın desteği gerekiyor ve büromuz bu alanda hayli deneyimli avukatlara sahiptir.

Arabuluculuk Bürosu

 

Zorunlu Arabuluculuk Nedir?

Az önce de belirttiğimiz üzere bazı davalar direkt mahkemeye götürülemiyor ve bu yöntemden sonuç çıkmaması durumunda ancak diğer yollara başvurulabiliyor. Dolayısıyla konuyla ilgilenenlerin aklına ister istemez zorunlu arabuluculuk nedir? Veya kimler bu yönteme başvurmak zorundadır tarzında sorular geliyor. Bu nedenle yazımıza bu soruların yanıtlarını vererek devam etmekte yarar görüyoruz. Hepimizin bildiği gibi uyuşmazlıkların çok büyük bir çoğunluğu iş ve ticaret hukukunun ilgilendiren meselelerde yaşanıyor ve mahkemelerin iş yoğunluğunun artmasına bu tür davalar neden oluyor. Bu yüzden ceza muhakemelerini gerektiren durumlar veya kamu davası niteliğindeki davalar haricinde özel hukuk uyuşmazlıkları için geliştirilen arabuluculuk devreye giriyor ve sorunun çözümünü sağlıyor.

Örnek vermek gerekirse; çalışanların senelik izinleri ile ilgili mevzular, kıdem tazminatı, işten çıkarmalar veya fazla mesai ücretleri ile ilgili konuların tamamında arabuluculuk sisteminden yararlanmak zorunludur. Bunun yanı sıra hukuk büromuza arabuluculuk ücretinin ne kadar olduğu ile ilgili pek çok soru geldiğinden bu konuya açıklık getirmekte fayda bulunuyor. Arabuluculuk ücreti o günün şartlarına göre bakanlık tarafından belirlenmiş bir tarife üzerinden tahsil ediliyor ve her yıl güncelleniyor. Bu nedenle belirli bir ücretten söz etmek maalesef mümkün olamamaktadır. Lütfen başta arabuluculuk bürosu hizmetleri olmak üzere diğer hukuki desteklerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için telefonlarımızı aramaktan çekinmeyiniz. Esenlikler diliyoruz

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir