Ankara Boşanma Avukatı İletişim
+90 546 646 70 14

Boşanma Avukatı Ücretleri Nasıl Belirlenir?

01.10.2020
6 görüntülenme
Boşanma Avukatı Ücretleri Nasıl Belirlenir?

Söz konusu boşanma davasında önemli olan şeylerden bir de avukatın kazanacağı miktardır. Bu miktarda da önemli olan yazışmalar ve avukatların zaman bakımından ne kadarlık bir emek ortaya koydukları ile alakalıdır. Özellikle de söz konusu ücreti her boşanma davası için aynı şekilde görmemek gerekir, oldukça detaylı incelenen mal rejimleri hususu, maddi, manevi tazminat hususu gibi işleri de beraberinde düşünmek gerekir. İki taraf arasında yapılan yazışmalar ve de araştırmalarda etkilidir. Her yıl zaten barolar tarafından avukatların alması gereken asgari ücretler her bir dava için açıklanır. Bu ücretlerin dışında ve de altında almak kendi bilecekleri bir konu olmakla beraber ücretler belirlenmiştir.

Baro Boşanma Avukatı Ücretleri Ne Kadar?

Boşanma Avukatı Ücretleri Nasıl Belirlenir?

Boşanma Avukatı Ücretleri Nasıl Belirlenir?

Her sene baro tarafından yayınlanan bir çizelge olmakla birlikte bu çizelgede her bir dava ve de görülen dava adına göre işlem farkı bulunmaktadır. Avukata ödenmesi gereken ücret bu şekilde büyük bir değişkenlik gösterebilir.  Özellikle boşanma davasında, davanın çekişmeli olmasına göre ücret farkı artmaktadır. Normal anlaşmalı bir boşanma davasında avukata verilen ücret 5000 tl olmakta iken, çekişmeli bir davada bu işlem 7300 tl’dir. Karşı taraf ile de yapılan yazışmalar ve görüşmeler doğrultusunda bu asgari ücretler değişkenlik gösterebilir. Bir avukatın bir boşanma davasından ne kadar alacağı ve de nasıl bir yol izleyeceği kişisel bir husus olup, müvekkil ile kendisini en çok ilgilendirir.

Avukat Tutulmadan Boşanma Davası Olur Mu?

Kesin bir şekilde boşanma davasında tarafın avukat tutmasına gerek yoktur, ancak özellikle de avukat tutmayan bir kişinin iki taraf arasındaki işlemleri yapması , takip edilmesi, dilekçe hazırlanması ve de buna göre de uygun işlemler ortay çıkartması zordur, bu sebeple de olası hak kayıpları ve yanlışlıkların ortaya çıkması çok normaldir. Söz konusu bu durumun ortaya çıkmaması için de tartışılan bir konu olan bu hak yani avukatsız boşanma davası açmak hakkı oldukça eleştirilmektedir. Tutma zorunluluğu olmasa da her açıdan daha iyi bir hak savunması için avukat hizmetinden yararlanmanız gerekebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bizi Arayın
Yol Tarifi