Ankara Boşanma Avukatı İletişim
+90 546 646 70 14

Boşanma Avukatı ve Danışmanlık Ankara Ücreti 

19.10.2020
13 görüntülenme
Boşanma Avukatı ve Danışmanlık Ankara Ücreti 

Mutlu bir evlilik evlenen herkesin hayalidir. Evlenirken edilen iyi günde kötü günde birlikte olma yeminleri bazen hayatında getirdiği zorluklar karşısında anlamını yitiriyor. Evlenirken söylenen sözler bir anda “kimse boşanmak için evlenmez” sözüne dönüşüyor. Fikir ve görüş ayrılıkları o kadar derin bir hal alıyor ki kendinizi boşanma avukatı ve danışmanlık için bir avukatın bürosunda buluyorsunuz. Boşanma sebeplerine bakıldığında ilk sırayı zina ve aldatma alırken, ikinci sırayı eşlerden birinin diğerini öldürmeye teşebbüs ve eşe çok kötü muamele ve şiddet alıyor. Bu ilk iki maddeyi aile itibarını sarsan yüz kızartıcı suç işlemesi ve aile birliğinin sürdürülen evin terkedilmesi alıyor. Bir diğer merak edilen konu ise boşanma avukatı ve danışmanlık ücretidir. Hukuk davalarında avukatlık ücreti Baro Başkanlıkları tarafından belirlenir. Boşanma avukatı ve danışmanlık Ankara ücreti anlaşmalı boşanma avukat ücreti 5.000TL-8300 TL aralığında değişmektedir.

Boşanma Avukatı ve Danışmanlık Ankara Ücreti 

Boşanma Avukatı ve Danışmanlık Ankara Ücreti

Anlaşmalı Boşanma davaları(TMK 166/3)

Boşanma davaları ki başlık altında incelenir. Anlaşmalı boşanma davaları ve çekişmeli boşanma davalarıdır. Anlaşmalı boşanma davalarına evliliğini bir yıl sürmesi ve eşlerin birlikte başvurması ya da eşlerden birini başvurusunu diğer eşin kabul etmesiyle açılır. Bu tür anlaşmalı boşanma davaları sırasında eşlerin hâkim huzuruna bizzat çıkarak anlaşarak boşandıklarını bildirmeleri gerekir. Hâkim, anlaşmalı boşanmanın mali sonuçları ve çocuklar açısından uygunluğuna bakarak kararını bildirir.

Çekişmeli Boşanma Davaları

Boşanma davalarında en çok ve en sık görülen boşanma türlerinden biri olan çekişmeli boşanma davası eşlerden birinin mahkemeye başvurusu ile açılır. Çekişmeli boşanma davası huzurlu bir hayat süremedikleri ve birlikteliği yürütemedikleri için birlikteliklerini sonlandırmak için açılır. Davanın sebepleri genellikle zina ve aldatma, eşlerden biri diğerini öldürmeye teşebbüs etmesi, eşe kötü davranma ve şiddet ilk sıralarda yer alıyor. Bu sebepleri evlilik birliğinin sürdürüldüğü evin terkedilmesi, eşlerden birinin akıl hastalığına yakalanması ve fiili olarak ayrı yaşamak takip ediyor. Boşanmanın hangi türü ve sebebi olursa olsun zorlu bir süreçtir. Dolayısıyla bu zorlu süreçte bir boşanma avukatından profesyonel hizmet almak yerinde olacaktır.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bizi Arayın
Yol Tarifi