BOŞANMA DAVALARI AVUKATLARI

Boşanma davaları avukatları hukuki boşanma sürecinde tarafların başvurması gereken kişilerdir. Boşanma davası açmak için harç giderlerini ödemeniz gereklidir. Eğer harç giderlerini eksik yatırırsanız dava açılmamış sayılır. Çekişmeli boşanma davasında, tarafların duruşmaya katılma gibi bir zorunluluğu yoktur, ancak anlaşmalı boşanmalarda da her iki tarafın da dava duruşmasına katılması gereklidir. Çekişmeli boşanmalarda, tarafların hangisinin davalı, hangisini davacı olduğu önemlidir. Ancak anlaşmalı boşanmalarda böyle bir ayrım yoktur.

Boşanma Davaları Avukatları Nafaka

Boşanma davaları avukatları nafaka almak için hukuki destek alabileceğiniz uzmanlardır. Boşanma davasında nafaka talebiniz bulunuyorsa yoksulluk, iştirak ya da tedbir nafakası koydurmak için talepte bulunabilirsiniz. Tedbir nafakası, hem kişinin kendisi hem de müşterek çocukları için istenebilen bir nafaka türüdür. İştirak nafakası, boşanma işleminin netlik kazanmasından sonra müşterek çocuklara ödenmesi gereken tutarı ifade eder. Bunun yanı sıra, boşanma neticesinde taraflardan biri yoksulluğa düşüyorsa diğer taraftan yoksulluk nafakası talep edebilir. Tüm bu süreçlerin yanı sıra boşanma davalarında manevi veya maddi tazminat talebinde bulunabilirsiniz. Bu süreçte kusursuz ya da daha az kusurlu olan kişi, kusurlu olan kişiden uygun ölçüde maddi tazminat talebinde bulunabilir. Bir miktar para ödenmesi talebi için boşanma davası sürecinde başvuruda bulunmasanız bile boşanma davası sonuçlandıktan ve hüküm kesinleştikten sonra bir yıl içinde maddi ve manevi tazminat davası açmanız mümkündür.

Boşanma Davaları Avukatları Ankara

Boşanma davaları avukatları Ankara özelinde şehrin nüfusu ile doğru orantıdadır. Boşanma sürecinde avukat tutmanın zorunlu değildir, ancak hukuki terimleri ve sürece çok iyi bilmeniz gereklidir. Eğer bu süreci bilmiyorsanız boşanma, sizin için çok daha uzun ve meşakkatli bir yol olabilir. Boşanma sürecinde hak kaybı yaşamak istemiyorsanız ve sürecin hukuka uygun olarak sürdürülmesini istiyorsanız mutlaka hukuk bürolarından destek almalısınız. Boşanma davalarının hangi sebeple açıldığı dahi sonucu etkileyen önemli etkenlerden bir tanesidir. Evlilik birliğinin sarsılması, akıl hastalığı, terk, haysiyetsiz hayat sürme, suç işleme, onur kırıcı davranış, hayata kast ve zina gibi sebeplerden dolayı dava açabilir, bu dava sürecinde de veya sonrasında maddi veya manevi tazminat talebinde bulunabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir