Boşanma Davası Nasıl Açılır Maliyeti Nedir?

Boşanma Davası Nasıl Açılır?

Evlilik yaşamında şiddetli geçimsizlik maalesef istenmeyen bir durum olan boşanmaları gündeme getiriyor. Tabii bu durumda boşanma davası nasıl açılır maliyeti nedir gibi sorular hızlıca gündeme geliyor ve tarafların en fazla araştırma içerisinde olduğu konuların başında yer alıyor. Dilerseniz hukuk büromuzdan ve haklarınızın korunması noktasında profesyonel destek alabileceğinizi bu noktada anti parantez belirtmek istiyoruz. Kısa hatırlatmamızın ardından öncelikle boşanma davası nasıl açılır sorusunun yanıtını aktararak konumuza devam edelim. İlk şart olarak evlilik kurumunun dağılmasına neden olan konu veya konuların yasalarla belirlenmiş kriterlerden oluşması şartı aranıyor. Eğer bu şartlar vuku bulduysa ve boşanmayı zorunlu kılacak tüm gerekçeler açıkça varlığını gösteriyorsa, artık boşanma davası açılması için dilekçe verilerek hukuki süreç başlatılabilir.

Boşanma Davası Nasıl Açılır Maliyeti Nedir?
Evlilik yaşamında şiddetli geçimsizlik maalesef istenmeyen bir durum olan boşanmaları gündeme getiriyor. Tabii bu durumda boşanma davası nasıl açılır maliyeti nedir gibi sorular hızlıca gündeme geliyor ve tarafların en fazla araştırma içerisinde olduğu konuların başında yer alıyor.

Boşanma Davası Açmak İçin Neler Gerekli

Tabii doğru bir başlangıç yapabilmek adına boşanma davası açmak için neler gerekli sorusunun yanıtlanması gerekiyor. Dolayısıyla konuyu biraz detaylandırarak yazımıza devam edelim. Aile mahkemesinde açılacak dava için

  • İki nüshadan oluşan boşanma dilekçesi
  • Nüfus cüzdan fotokopisi
  • Boşanmanın gerekçelerinin delillendirildiği belgeler (varsa)

Şeklinde bir sıralama içerisinde kalmak kaydıyla kişinin avukatı aracılığı ile veya bireysel olarak yapacağı başvuru neticesinde boşanma davası hukuken açılmış olur. Tabii takdir edersiniz ki hukuki açıdan çok daha sağlam bir zeminde ilerlenmesi ve bu sıkıntılı dönemin doğru bir şekilde aşılabilmesi için hukuk büromuzdan destek almanızı mutlaka tavsiye ediyoruz efendim.

Boşanma Davası Maliyeti Nedir?

Elbette merak edilen önemli bir başka ayrıntıyı boşanma davası maliyeti nedir sorusu oluşturuyor. Maalesef bu anlamda ilk dava açılış ücreti ve sonrasında mahkeme masraflarındaki sürekli güncelleme nedeniyle belirli bir rakam verilmesi mümkün olamamaktadır. Ancak yüksek bir maliyet gerektirmediğini rahatlıkla ifade edebiliriz efendim. İsterseniz şimdi de boşanma davalarının türleri hakkında sizleri bilgilendirelim.

  • Anlaşmalı boşanma davası
  • Çekişmeli boşanma davası ve
  • Eylemli Ayrılık

Olarak üçe ayrılan boşanma davaları arasından tarafların durumuna uygun olan yöntem seçilir. Lütfen başta boşanma davası nasıl açılır, maliyeti nedir? olmak üzere konuyla ilgili olarak sormak istediklerinizi günün her saatinde telefon numaralarımız ve e-posta adresimiz üzerinden büromuz görevlilerine aktarınız. Sizleri yanıtlamaktan büyük memnuniyet duyacağımızdan emin olabilirsiniz. Esenlikler diliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir