Size bir telefon kadar yakınız
+90 546 646 70 14

E-Devlet Boşanma Davası Sorgulama

06.01.2020
691 görüntülenme
E-Devlet Boşanma Davası Sorgulama

E-DEVLET BOŞANMA DAVASI SOGULAMA NASIL YAPILIR?

Taraflar açtıkları ve haklarında açılan tüm davaları artık e-devlet aracılığı ile sorgulayabilmektedirler. Adalet Bakanlığı bünyesinde kurulan bu platform taraflara adliyeye gitmeden haklarında açılan davaları görme olasılığı vermektedir. Adliye bünyesinde yapılan sorguların sadece o adliyeyi göstermesi, başka il ve ilçede bulunan adliyelerdeki davaları göstermemesi nedeni ile e-devlet çok fazla yararlı bir uygulamadır. Adalet Bakanlığı sayfasındaki gerekli süreci takip ederek vatandaşlar nasıl e devlet kullanılacağını öğrenebilirler.

E-Devlet Boşanma Davası Sorgulama

E-Devlet Boşanma Davası Sorgulama

E-devlet boşanma davası nasıl açılır?

E- devlette boşanma davasının açılması mümkün değildir. Taraflar boşanma davaları açısından yetkili ve görevli mahkemeyi belirledikten sonra adliyeye giderek ya da başka bir adliyeden muhabere ile evraklarını göndererek dava açabilirler. Boşanma avukatları ise davalarını UYAP üzerinden açabilmektedirler.

E-Devlet boşanma dilekçesi, E-Devlet boşanma belgesi nasıl alınır?

Vatandaşlar haklarında açılan boşanma davasını öğrendikten ya da e devlet aracılığı ile yaptıkları sorgudan sonra haberdar olarak ilgili mahkemeye giderek boşanma dilekçelerini görebilirler ya da yine Adalet Bakanlığı bünyesinde kurulan vatandaş portal ile dava dosyası içeriğindeki UYAP a taranmış tüm evrakları bilgisayar ya da telefonlarından görebileceklerdir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Fatma dedi ki:

    Benim boşanma davam vardı daha dilekçe gelmedi virüsten dolayı ne zaman gelir

    1. Tebligat işlemleri mahkemeden mahkemeye değişiklik gösterir, tebligatın gelmesi bir süre daha alabilir. Dosyanızı fiziken incelemeden yorum yapmamız doğru olmayacaktır.

BİR YORUM YAZIN

Enter Captcha Here : *

Reload Image

Bizi Arayın
Yol Tarifi