Eryaman Bölgesinde Boşanma Davaları

ERYAMAN BÖLGESİNDE BOŞANMA DAVALARI

Etimesgut, Eryaman bölgesi çok eski tarihlerden itibaren var olmasına rağmen Ankara Batı Adliye’sinin kurulması ile birlikte burada yetki alanı Etimesgut olan Eryaman boşanma davalarının tamamı bu adliyede görülmeye başlanmıştır. Ankara Batı Adliyesi’nin kuruluşunun ilk yılından itibaren Etimesgut bölgesine de hitaben hizmet veren hukuk ofisimiz özellikle Eryaman boşanma avukatları arasında kendisine seçkin bir yer edinmiştir.

Etimesgut bölgesi öncesinde Ankara Adliyesi’ne bağlı iken Ankara Batı Adliyesi’nin açılması ile birlikte yetki sorunu çözülmüştür. Ankara Batı Adliyesi’nde yeni açılan mahkeme ile birlikte toplam 6 adet aile mahkemesi bulunmaktadır. Eryaman boşanma davalarının yoğunluğu göz önüne alındığında 6 adet mahkemenin çok yoğun bir şekilde çalıştığı ortadadır.

Ankara Batı Adliyesi’nin teknolojik alt yapısı, modern dizaynı ile birçok adliyeye göre bu adliyede çok daha hızlı işlem yapıldığı, çok daha düzenli dosya tarandığı bilinen bir gerçektir.

Ayrıca değinmek gerekir ki bu yazımızda kullandığımız Eryaman iyi boşanma avukatı yahut sadece Eryaman boşanma avukatı kavramları müvekkillerimizin çalışılma alanını anlaması yahut bir avukatın en çok hangi konuda dosyalarının olduğunun, kendini hangi konuda ifade ettiğinin bir göstergesi olarak kullanılmaktadır.

Zira bir avukatın, avukatlık ruhsatnamesini aldıktan sonra her davaya bakmakla yetkili olduğu, Eryaman boşanma avukatı, Eryaman boşanma avukatı gibi alanların olmadığı, bu kelimelerin sadece belirttiğimiz sebeplerle kullanıldığı bilinen bir gerçektir.

Eryaman Bölgesinde Boşanma Davaları
Eryaman Bölgesinde Boşanma Davaları

Eryaman’da boşanma davaları her geçen gün artmaktadır. Daha öncelerinde genel itibariyle çalışmayan, ev hanımlarının ağırlıkta olduğu Etimesgut’ta, kadınların okuyup iş hayatına atılmaları, bölgenin oldukça gelişmesi, modernleşmesi neticesinde boşanma davalarında da ciddi bir artış meydana gelmiştir. Bu artış neticesinde de Ankara Batı Adliyesinin açılmasına karar verilmiştir. Bu denli yoğun olan boşanma davalarının görülmesi ile kişilerin Eryaman boşanma avukatı arayışlarını anlayışla karşılamak gerekmektedir.

Eryaman’ın boşanma avukatı ne yapar sorularıyla sıklıkla karşılaşmakta olup kişilerin kendilerine göre belirledikleri Eryaman’da avukat, müvekkilin tüm beklentilerine cevap veren avukattır. Velayet, nafaka, maddi ve manevi tazminat hususları, edinilmiş mallara katılma rejiminden yahut seçilmiş diğer rejimlerden kaynaklı mal paylaşımları, ziynet alacakları çok tabii ki daha önceden sıklıkla boşanma davası almış avukat tarafından takip edilmesi önemli, oldukça ayrıntılı hususlardır.

Bu sebeplerle mutlaka kişilere boşanma davalarını açmadan önce bir boşanma avukatıyla görüşmelerini tavsiye ederiz. Görüştükleri avukatlar arasından boşanma avukatına karar verip, davalarını avukatla beraber yürütmeleri davadan en karlı şekilde çıkmalarını sağlayacaktır.

Ayrıca boşanma davaları baştan sona kişisel konuları içerdiğinden oldukça gerginlik ve stres içeren davalardır. Avukatlar sizin duruşmaya dahi katılmanıza gerek olmadan bu stres ve yorgunluğu üzerinizden alacaklardır. Zira tecrübeli boşanma avukatı boşanma davası esnasında karşılaşacağı her şeye hazırlıklıdır ve sizi şekilde savunur.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir