Eryaman Nafaka Avukatı Tülin Babaoğlan Yılmaz

Boşanma davalarında en önemli konulardan biri olan nafaka konusunda uzman ve alanında tecrübeli bir avukatınız yoksa istemiş olduğunuz nafakayı alamazsınız. Nafaka, eşlerin boşanma sonrasına maddi olarak kötü duruma düşen eş için ödenecek maddi yaptırım olarak tanımlanabilir.  Eşlerin birisi için ve çocuklar için ödenecek olan nafaka miktarı doğru bir avukat ile çalışılmadığında hayatınızı idame ettirecek miktarın çok daha aşağısında olacaktır. Bu nedenle maddi açıdan kötü bir duruma düşmemeniz ve çocuklarınızın gelecekte ihtiyacı olan maddi desteği yeterince alabilmeleri için Eryaman’da nafaka avukatı olarak sizlere boşanma davalarında hizmet veriyoruz.

Boşanma sonrası maddi durumunuzun kötüleşmemesi için alabileceğiniz tedbir nafakası için, boşanma gerekçelerinde yer alan kusurların tarafınızca işlenmemiş olması kaydıyla yoksulluk nafakası ve çocuklarınızın geleceğini ilgilendiren iştirak nafakaları kanunlarına göre üst sınırdan nafaka almanızı sağlayarak hayatınızın geri kalanında maddi açıdan rahat etmenizi sağlıyoruz. Eryaman nafaka avukatı olarak boşanma davalarında, boşanma sonrasında geliri olmayan kişiler için, ev hanımı olup çalışmayanlar için, sabit maaşı olmayan ve geçici işlerde çalışanlar için, çocuklar için ve nafaka  hak ettiği halde talepte bulunamayacak kişiler için nafaka davalarında onları temsil ediyor ve hakları olan nafakaları almalarını sağlıyoruz.

Nafaka Davaları

İştirak nafakalarında çocuğun velayetini alan eş için nafaka ödenmesi zorunludur. Eğer çocuğunuzun velayetini alamamışsanız iştirak nafakası da hal etmiyorsunuz. Bu durumda hem çocuğunuzdan hem de iştirak nafakasından oluyorsunuz. Nafaka avukatı olarak sizleri bu olumsuz durum ile karşı karşıya getirmemek için yasaların sizlere vermiş olduğu tüm hakları kullanmanızı sağlıyor, boşanma gerekçelerini bu haklara göre belirleyerek dava dilekçesine işliyoruz.

Boşanma; çok zorlu ve insanı yıpratan bir süreç olduğu için boşanma sonrasında bir de hayatınızı nasıl idame ettireceğiniz konusunda kendinizi yıpratmak istemiyorsanız yapmanız gereken nafaka kanunlarında uzman olan, kazandığı nafakalar ile adından söz ettirmiş, deneyimli ve tecrübeli  nafaka avukatı ile iletişime geçmektir. Doğru bir avukat ile çalışmak davanın yarısını kazanmaktır cümlesinden yola çıkarsak doğru bir avukat ile çalıştığınızda boşanma davanız çok kısa sürecek ve sizi yıpratmadan zorunlu devam eden evliliğinizden kurtulmuş olacaksınız. Evliliğinizi bitireceğiniz boşanma davası sonrasında maddi sorunlar yaşamamak için doğru bir adım atmalı ve alanında uzman bir avukat ile çalışmalısınız.

Nafaka alabilmek için bazı şartları yerine getirmiş olmanız gereklidir. Boşanmanıza neden olan kusurlar içinde size ait kusur oranının karşı tarafa göre daha az olması, boşanma davası açan taraf siz değilseniz cevap dilekçesinde hangi şartlarda boşanacağınızı detaylı olarak belirtmelisiniz. Asli kusur olarak eşe kötü muamele, eşe karşı olan görev ve sorumluluklarınızı yerine getirmeme gibi kusurları işlemişseniz talep etseniz bile nafaka alamayabilirsiniz.

Bu tür durumlarda mutlaka nafaka konularında uzman bir avukata vekalet vermeli ve sizi temsil etmesini sağlamalısınız. Hayatınızın geri kalanında hayatınızı idame ettirecek miktarda nafaka almak istiyorsanız Eryaman bölgesinde nafaka avukatı ile iletişime geçmeli, deneyimi ve tecrübesinden yararlanmalısınız. Çocuklarınız için iştirak nafakası yanında çocuklarınızın gelecekte ihtiyaç duyacakları eğitim, sağlık ve sosyal yaşam masraflarının karşılanmasını talep ederek sizi maddi külfet altında kalmaktan kurtaracak hamleler yaparak sizi temsil edecek olan Eryaman nafaka avukatı  olarak nafaka konusunda size her türlü hizmeti veriyoruz.

Eryaman Nafaka Davası Avukatı İletişim

Nafaka Davaları hakkında bilgi almak için iletişim formundan bizlere aklınıza takılan soruları sorabilir, iletişim numaralarımızdan arayabilir veya bilgi@tulinbabaoglan.av.tr mail adresimizden bize mail gönderebilirsiniz.

Adres : Yeşilova Mah. 4023. Cadde Ser Tower Busidence (kat 8) No: 1/96 Etimesgut / Ankara

Telefon : 0546 646 7014

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.