Etimesgut Boşanma Avukatı

Aile Hukuku (Boşanma, Nafaka, Velayet) son zamanlarda ülkemizin hemen hemen her yerinde olduğu gibi, Ankara’da da boşanma davaları ve boşanma davasının beraberinde getirdiği davaların artması ile gündemde olan , aranılan ve araştırılan hukuk dalıdır. Hukuki konularda öncü illerimizden olan Ankara boşanma davası sayısı açısından önemli bir sayıya sahip olmaya başlamıştır. Aynı zamanda Ankara’da nüfusun yüksek olduğu ilçelerden olan Etimesgut boşanma davası , nafaka davası, velayet davası gibi aile hukuku içerisindeki davalar olarak sık gündeme gelmektedir. Bu nedenle Etimesgut boşanma avukatı ihtiyacının çok sayıda hissedildiği ilçelerdendir.

Neden Boşanma Avukatı İhtiyacı Var

Boşanma konusunda gerek kulaktan duyma, gerek internetten okuma bilgi kirliliğinin olması boşanma ve beraberindeki davalar hakkında herkesin bilgisi ve yorumunun olmasını peşinde getirmiştir.Buna bağlı olarak da boşanma sürecindeki kişilerin veya çiftlerin yanlış yönlendirilmeleri söz konusu olmakta ve buna bağlı olarak da mağduriyetler yaşanmaktadır.
Boşanma davası ister taraflar arasında anlaşmazlık sonucu çekişmeli boşanma ister de tarafların her konuda anlaştığı anlaşmalı boşanma olsun , yanlış bilgi , yetersiz bilgi ve yanlış yönlendirilme mağduriyetlere yol açmaktadır. Bu nedenle iyi bir Etimesgut boşanma avukatı danışmanlığı ve yol göstermesi sizler için daha avantajlı olabilir. Boşanma Avukatı Etimesgut, Sincan , Eryaman gibi nüfusu kalabalık bölgelerimizde dava sayısının fazla olması ve avukatın zamanla boşanma alanına kayması ve bu alanda mesleğini devam ettirmesi ila alakalı bir durumdur.

Etimesgut Boşanma Avukatları

Etimesgut bölgesi çok eski tarihlerden itibaren var olmasına rağmen Ankara Batı Adliye’sinin kurulması ile birlikte burada yetki alanı Etimesgut olan Etimesgut boşanma davalarının tamamı bu adliyede görülmeye başlanmıştır. Ankara Batı Adliyesi’nin kuruluşunun ilk yılından itibaren Etimesgut bölgesine de hitaben hizmet veren hukuk ofisimiz özellikle Etimesgut boşanma avukatları arasında kendisine seçkin bir yer edinmiştir.

ETİMESGUT ADLİYESİNDE DAVA AÇABİLİR MİYİM?

Etimesgut bölgesi öncesinde Ankara Adliyesi’ne bağlı iken Ankara Batı Adliyesi’nin açılması ile birlikte yetki sorunu çözülmüştür. Ankara Batı Adliyesi’nde yeni açılan mahkeme ile birlikte toplam 6 adet aile mahkemesi bulunmaktadır. Etimesgut boşanma davalarının yoğunluğu göz önüne alındığında 6 adet mahkemenin çok yoğun bir şekilde çalıştığı ortadadır. Ankara Batı Adliyesi’nin teknolojik alt yapısı, modern dizaynı ile birçok adliyeye göre bu adliyede çok daha hızlı işlem yapıldığı, çok daha düzenli dosya tarandığı bilinen bir gerçektir.

Ayrıca değinmek gerekir ki bu yazımızda kullandığımız Etimesgut en iyi boşanma avukatı yahut sadece Etimesgut boşanma avukatı kavramları müvekkillerimizin çalışılma alanını anlaması yahut bir avukatın en çok hangi konuda dosyalarının olduğunun, kendini en iyi hangi konuda ifade ettiğinin bir göstergesi olarak kullanılmaktadır.

Zira bir avukatın, avukatlık ruhsatnamesini aldıktan sonra her davaya bakmakla yetkili olduğu, Etimesgut boşanma avukatı, Etimesgut en iyi boşanma avukatı gibi alanların olmadığı, bu kelimelerin sadece belirttiğimiz sebeplerle kullanıldığı bilinen bir gerçektir.

Etimesgut’ta boşanma davaları her geçen gün artmaktadır. Daha öncelerinde genel itibariyle çalışmayan, ev hanımlarının ağırlıkta olduğu Etimesgut’ta, kadınların okuyup iş hayatına atılmaları, bölgenin oldukça gelişmesi, modernleşmesi neticesinde boşanma davalarında da ciddi bir artış meydana gelmiştir. Bu artış neticesinde de Ankara Batı Adliyesinin açılmasına karar verilmiştir. Bu denli yoğun olan boşanma davalarının görülmesi ile kişilerin Etimesgut boşanma avukatı arayışlarını anlayışla karşılamak gerekmektedir.

Etimesgut en iyi boşanma avukatı ne yapar sorularıyla sıklıkla karşılaşmakta olup kişilerin kendilerine göre belirledikleri Etimesgut’ta en iyi avukat, müvekkilin tüm beklentilerine cevap veren avukattır. Velayet, nafaka, maddi ve manevi tazminat hususları, edinilmiş mallara katılma rejiminden yahut seçilmiş diğer rejimlerden kaynaklı mal paylaşımları, ziynet alacakları çok tabii ki daha önceden sıklıkla boşanma davası almış avukat tarafından takip edilmesi önemli, oldukça ayrıntılı hususlardır.

Bu sebeplerle mutlaka kişilere boşanma davalarını açmadan önce bir boşanma avukatıyla görüşmelerini tavsiye ederiz. Görüştükleri avukatlar arasından en iyi boşanma avukatına karar verip, davalarını avukatla beraber yürütmeleri davadan en karlı şekilde çıkmalarını sağlayacaktır.

Ayrıca boşanma davaları baştan sona kişisel konuları içerdiğinden oldukça gerginlik ve stres içeren davalardır. Avukatlar sizin duruşmaya dahi katılmanıza gerek olmadan bu stres ve yorgunluğu üzerinizden alacaklardır. Zira tecrübeli boşanma avukatı boşanma davası esnasında karşılaşacağı her şeye hazırlıklıdır ve sizi en iyi şekilde savunur.