Yazılar

Anlaşmalı boşanma nedir ve anlaşmalı boşanma nasıl açılır daha önceki yazılarımızda anlatmıştık.  Bu yazımızın konusu Anlaşmalı Boşanma Dilekçe Örneği hakkında olacak. Daha önceki yazılarımızda Anlaşmalı Boşanma Dilekçesi ile ilgili geçen paragraf :

Anlaşmalı boşanma dava şartlarını taşıyan taraflar boşanmanın asli ve feri olmak üzere tüm hususlarıyla ilgili bir protokol düzenlemek zorundalar. Protokolde boşanmavelayet, velayet kendisinde olmayan tarafın çocukla kişisel ilişkisi, nafaka, maddi ve manevi tazminat, mal rejimine ilişkin alacaklar ayrıntılı bir şekilde düzenlenmelidir. Anılan protokol, mutlaka hukuki bilgisi yeterli bir avukat tarafından hazırlanmalı yahut avukata incelettirilmelidir. Zira protokolde mevcut eksiklikler ve yanlışlar kişilerin sonradan yeni davalara maruz kalmasına neden olabilecektir.

Bir nüshası kendisinde, bir nüshası mahkemede bir nüshası ise davalıda kalmak üzere üç nüsha olarak düzenlenen protokol, hazırlanan anlaşmalı boşanma dava dilekçesi ile birlikte mahkemeye sunulmalıdır.

Anlaşmalı boşanma dilekçe örneği 2019 İndirme Bağlantıları :

Anlaşmalı boşanma dilekçe örneği word :  TIKLA İNDİR
Anlaşmalı boşanma dilekçe örneği pdf : TIKLA İNDİR
Anlaşmalı boşanma dilekçe örneği doc : TIKLA İNDİR

Devamını Oku

Bizi Arayın
Yol Tarifi