Örnek boşanma dava dilekçesi 2020

BOŞANMA DAVASI DİLEKÇESİ

Boşanma davaları çok fazla teknik ve pratik bilgi gerektiren davalardır. İnternet ortamında bulacağınız hiçbir dilekçe tam anlamıyla istediklerinizi ifade etmeye yeterli olmayabilir. Tarafımızca paylaşılan örnek boşanma davası dilekçesi de sadece şablon olarak verilmektedir. Hukuka uygun gerekçelerin ve delillerin sunulmasının uzman kişilerce yapılmalmasını tavsiye ederiz.

Örnek boşanma dava dilekçesi 2020

Örnek boşanma dava dilekçesi 2020

 

… NÖBETÇİ AİLE MAHKEMESİ HAKİMLİĞİNE

 

DAVACI       : İsim TC Adres

DAVALI        : İsim TC Adres

KONU                       : Evlilik birliğinin temelinden sarsılması yahut zina yahut diğer sebeplerle maddi manevi tazminat, nafaka, velayet, boşanma taleplerimiz hakkındadır.

AÇIKLAMALAR

Bu kısım dilekçede oldukça önemlidir. Boşanmanın sebebi doğru olarak belirlenmeli ve o sebep ışığında açacağınız dava da evliliğin geçmişi, yaşanan olaylar hakkında detaylı bilgi verilmelidir. Örneğin;

Davalı ile … tarihinde evlendik. Birbirimizi severek evlenmemize rağmen evliliğin ilerleyen evrelerinde yaşadığımız problemler evlilik birliğimizi temelinden sarstı ve tarafım açısından evliliği çekilemez hale getirmiştir. Bu problemlere örnek olarak şunlar söylenebilir:

Burada yaşanan problemler detaylı bir şekilde anlatıldıkran sonra karşı taraftan neler isteniyorsa onlar açıklanmalıdır.

TALEP VE SONUÇ: Yukarıda arz ve izah edilen ve de resen araştırılacak nedenlerle davalı ile boşanmamıza, … maddi ve manevi tazminata hükmedilmesine, aylık … TL nafakaya öncelikle tedbiren dava sonunda ise yoksulluk nafakası olmak üzere hükmedilmesine, müşterek çocukların velayetlerinin tarafıma verilmesine, çocuklar için … aylık nafakaya öncelikle tedbiren sonrasında iştirak nafakası olmak üzere hükmedilmesine, yargılama giderleri ve vekalet ücretinin karşı taraf üzerinde bırakılmasına karar verilmesini saygılarımızla arz ve talep ederim.  Tarih

Davacı İsim İmza

Sosyal Medya

Avukat Tülin Babaoğlan Yılmaz

Adres: Yeşilova Mah. 4023. Cadde Ser Tower Busidence (kat 12) No: 1/135 Etimesgut / Ankara
Telefon : 0546 646 7014
Mail: bilgi@tulinbabaoglan.av.tr

Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne derece ile giren, avukatlık stajını Ankara’nın önde gelen avukatlık bürolarında yapan Av. Tülin Yılmaz, 2012 yılından bu yana avukatlık yapmaktadır. Boşanma, velayet, nafaka gibi davaları kapsayan aile hukuku, ceza hukuku, icra ve iflas hukuku, borçlar hukuku, iş hukuku, tüketici hukuku ve medeni hukuktan kaynaklı her türlü işlemleri yürüten ofisimizde hukukun birçok alanında hizmet verilmektedir.
Avukat Tülin Babaoğlan Yılmaz
Sosyal Medya

Latest posts by Avukat Tülin Babaoğlan Yılmaz (see all)

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Enter Captcha Here : *

Reload Image