Boşanma Harcı 2020

Boşanma Harcı Ne Kadar?

Evlilik kurumunun sona ermesi öncesinde aile mahkemesinin kararıyla boşanmak gerekecektir. Tabii bunun içinde belirli masraflar gerekiyor. Sizler için kaleme aldığımız boşanma harcı 2020 konulu yazımızın detaylarına geçmeden önce dilerseniz hangi boşanma davalarının açılabileceği hakkında sizleri aydınlatalım. Bu noktada kısa bir açıklama ile devam etmekte yarar var efendim. Hukuk büromuz oldukça deneyimli ve müvekkilinin haklarını sonuna kadar kazanabilmesi yönünde pek çok davayı bugüne kadar başarıyla sonuçlandırmayı bilmiştir. Dolayısıyla böylesine hayati bir konuda hukuk büromuzda alacağınız desteğin sizlere önemli kazanımlar sağlayacağını rahatlıkla ifade edebiliriz.

Boşanma Harcı 2020
Boşanma Harcı 2020

Boşanma Davası Türleri

Elbette her farklı boşanma doğal olarak farklı sonuçların doğmasına neden olur. Bu çerçevede öncelikle boşanma davası türleri hakkında bilgi sahibi olmanızda büyük yarar olduğunu düşünüyoruz.

Anlaşmalı boşanma davası

Gerek süre bakımından gerekse mahkeme sürecinin çok daha hızlı ilerlemesini sağlayan anlaşmalı boşanma davası taraflar arasında boşanma protokolü olarak bilinen bir sözleşmenin imzalanması ile gerçekleşiyor.

Çekişmeli boşanma davası

Yaklaşık olarak 1 veya 4 yıl arasında değişen bir süreci gerektiren bu boşanma davası tipi tarafların anlaşamadıkları ve delillendirmeler yoluyla tarafların mahkeme kararını bekledikleri bir süreci gerektiriyor

Eylemli Ayrılık boşanma davası

Bu boşanma türü diğerlerine göre biraz farklı ve süreye dayalı bir sonuç getiriyor. Eylemli ayrılık 3 yıl tarafların aynı mekânda bulunmamaları ve bir araya gelmemeleri durumunda mahkeme kararıyla gerçekleşen bir boşanma türüdür. İsterseniz şimdi konu başlığımız olan boşanma harcı 2020 ve boşanma harç hesaplama konusunda bazı bilgileri sizlerle paylaşalım

Boşanma Harç Hesaplama

İzninizle öncelikle oldukça önemli bir konu olan boşanma harç hesaplama ile konumuza devam edelim. Boşanma sürecine girildiğinde varsa çocuk sayısı, az önce maddeler halinde sıraladığımız dava türleri arasındaki seçiminiz, görülecek davanın velayet, nafaka ve boşanma davası vekâlet ücretleri bu hesaplamada yer aldığı için her davanın kendi iç hesaplaması bulunuyor. Dolayısıyla bireysel olarak yapılması gereken bir hesaplama olması nedeniyle belirli bir fiyat vermek maalesef mümkün olamıyor. Bunun yanı sıra boşanma harcı 2020 güncel tarifesi için web sayfamızda yer alan telefon numaralarımızı arayabilir ve uzun yıllara dayalı bilgi birikimimizi ve tecrübelerimizden maksimum düzeyde yaralanabilirsiniz. Ayrıca fiyatlarımızın gayet makul düzeyde olduğunu da anti parantez belirtmekte yarar görüyoruz. Esen kalınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir